Květiny k pomníku a lípu do parku

, autor: Petr Vitvar

26.10.2021 - Ve čtvrtek 28. října si vedení statutárního města Jablonec nad Nisou a hosté připomenou již 103. výročí vzniku samostatného československého státu. Při této příležitosti pak zástupci města a jabloneckého Sokola vysadí lípu velkolistou.

Pietní akt se odehraje od 10 hodin v Tyršově parku u Památníku obětí 1. světové války, kde položí květiny primátor Jiří Čeřovský a jeho náměstci společně s ředitelem MP Michalem Švarcem a dalšími hosty. Zhruba v 10:30 se pak všichni přesunou do sousedního parku Nová Pasířská, kde společně se zástupci jabloneckého Sokola vysadí lípu velkolistou.

„V tento den se koná celostátní Sokolský běh republiky a na vybraných deseti místech se zároveň vysadí deset lip. Jablonec nad Nisou je mezi nimi,“ říká Jitka Skalická z TJ Sokol Jablonec nad Nisou a dodává: „V Jablonci společně vyrazíme na symbolický okruh parkem 1 km pro republiku a pro Adama z Jablonce nad Nisou, který trpí dětskou mozkovou obrnou a sám se na závody moc těší, byť mu jeho omezení brání v tom, aby běh absolvoval jako většina z nás.“

Vytvořeno 26.10.2021 15:12:22 | přečteno 129x | Petr Vitvar
Štítky: společnost