Kvarteto cen Pro Meritis je připravené na Novoroční koncert

, autor: Václav Novotný

19.11.2021 - Letos 1. ledna 2021 se měl v Jablonci nad Nisou odehrát 11. ročník udělování městských cen Pro Meritis. Pandemie však řetězec udělování cen významným osobnostem přeťala, a tak o Novoročním koncertě 1. ledna 2022 primátor Jiří Čeřovský udělí ceny čtyři – loňským i letošním nominantům.

„Pracovní skupina pro udělování cen Pro Meritis v roce 2020 navrhla dvě nominace, ale vzhledem k pokračující pandemii se nekonal Novoroční koncert. Proto se jejich předání odložilo s tím, že se spojí s předáním ceny za rok 2021,“ vysvětluje jablonecký primátor Jiří Čeřovský.

Ceny Pro Meritis Jablonec nad Nisou uděluje významným občanům od roku 2011, jejím prvním držitelem byl dlouholetý zastupitel Václav Vostřák. Kromě Pro Meritis Jablonec udílí také čestné občanství. „Smyslem obou ocenění je udělit čestné veřejné ocenění zejména těm osobám, které v nejrůznějších oblastech přispěly k rozvoji města a občanského života, nebo k dobrému jménu Jablonce nad Nisou, a to nezištným a zvláště příkladným způsobem,“ sděluje Jana Matěchová, vedoucí kanceláře primátora jabloneckého magistrátu.

Cena PRO MERITIS za rok 2020:

Ing. Miroslav Čumpelík – in memoriam (1920 -2000) za rozvoj mezinárodní spolupráce města Jablonec nad Nisou

OS ČČK v Jablonci nad Nisou za příkladné činy provedené v obecný prospěch

Cena PRO MERITIS za rok 2021:

Mgr. Jan Krajník – in memoriam za dlouholeté působení v oblasti hudební a vzdělávání

Mgr. Christa Petrásková, v letošním roce oslavila 80. narozeniny, za zpřístupňování lokálního a regionálního historického bohatství včetně publikační činnosti.

Držitelé Ceny města PRO MERITIS a čestného občanství:

• za rok 2011 – Václav Vostřák

• za rok 2012 – manželé Jana a Josef V. Scheybalovi (in memoriam), Barbora Špotáková (čestné občanství)

• za rok 2013 – Jiří Dostál, Karel Pelant, Siegfried Weiss

• za rok 2014 – Václav Poláček (in memoriam), Zdeněk Neruda (čestné občanství)

• za rok 2015 – Otokar Simm, Jaroslav Hlubůček

• za rok 2016 – Jan Strnad, Jan Vízek

• za rok 2017 – Ivo Jőrg, Pavel Šochman

• za rok 2018 – Paul Rausnitz (čestné občanství – ocenění si nepřevzal, zemřel), Dobroslava Kricklová

• za rok 2019 – Ivan Ullsperger (in memoriam), Tomáš Pospíšil

Vytvořeno 19.11.2021 12:56:29 | přečteno 75x | Petr Vitvar