Krajskou dotaci věnoval Jablonec Červenému kříži

, autor: archiv MMJN

17.12.2020 - Liberecký kraj poskytl statutárnímu městu Jablonec nad Nisou finanční prostředky ze svého rozpočtu na pomoc při řešení Covid-19. Celou částku 107 tis. korun město přesměrovalo na Oblastní spolek Českého červeného kříže. Byla to již druhá krajská dotace, kterou město v plné výši předalo ČČK na řešení krizové situace v době nouzového stavu.

Oblastní spolek ČČK pracuje na území ORP Jablonec nad Nisou, ORP Železný Brod a ORP Tanvald. Práci členů Červeného kříže koordinuje ředitelka jablonecké pobočky Kateřina Havlová. Během první i druhé vlny epidemických opatření ČČK udržuje telefon pro pohotovostní zásahy a veřejnou krizovou linku pro veřejnost v nouzovém stavu 601 386 447. K dispozici je také interní linka pro klienty ČČK, Dobrocentrum a ČČK spolupracuje s dobrovolnickým centrem Červený trpaslík.

„Jablonecký Červený kříž úzce spolupracuje s městem už od začátku pandemie, nyní se zapojil do testování na přítomnost covidu s přístrojem, který město zakoupilo. A tak vždy v pondělí ČČK testuje pracovníky Centra sociálních služeb Jablonec nad Nisou, ve čtvrtek pracovníky magistrátu, členy krizového štábu, radní a zastupitele před jejich jednáním. A podle aktuální potřeby testují také vlastní dobrovolníky, a to zvláště když přechází mezi různými zařízeními,“ konstatuje vedoucí kanceláře primátora Jana Matěchová.

Dobrovolníci a dobropečovatelé ČČK spolupracují s domy seniorů v Jabloneckých Pasekách, U Přehrady, pomáhají i v domově na Maxově. „Pomáháme i v jiných městech při vyhledávání dobrovolníků, snažíme se také organizovat kurzy pro pečovatele a pracovníky v sociálních službách, provádíme osvětu a výuku u Policie ČR, spolupracujeme s vězeňskou službou,“ říká Kateřina Havlová.

Vytvořeno 17.12.2020 9:30:24 | přečteno 204x | Petr Vitvar