Komunikace, hřiště a zeleň v ulicích Jeronýmova a Vysoká

, autor: Petr Vitvar

20.02.2023 - Jablonečtí zastupitelé schválili zahájení 1. etapy projektu regenerace sídliště Šumava, konkrétně ulice Jeronýmovy a části ulice Vysoká. Předpokládaná hodnota zakázky je necelých 28 milionů korun.

„Jde o rekonstrukci komunikace a chodníků včetně tech nových v ulici Jeronýmova a části ulice Vysoká a o rekonstrukci víceúčelového hřiště v ulici Spojovací. Nedílnou součástí projektu je řešení zeleně,“ říká jablonecký náměstek pro rozvoj a digitalizaci Jakub Chuchlík s tím, že nový povrch získá i ulice Jeronýmova: „Sice tam byl nedávno nový položený, ale ten byl pouze provizorní kvůli zimní údržbě, dlouho by tedy nevydržel. Po rekonstrukcí bude komunikace opravená a rozšířená tak, aby zde vznikla nová parkovací stání a zaparkovaná auta nebudou bránit průjezdům vozů IZS.“

Právě oblast ulice Jeronýmova je tou nekritičtější a nejproblematičtější částí sídliště jak z pohledu dopravní obslužnosti a parkování, tak vzhledem k zanedbanosti silnice, chodníků, schodišť, kontejnerových stání i zeleně. „U zdejších panelových domů navíc není žádné vybavení pro volný čas dětí a dospělých. Proto je zde navržené dětské hřiště pro nejmenší a workoutové hřiště pro dospělé doplněné lavičkami. Návrh vzešel z několika setkání s občany,“ připomíná Jakub Chuchlík.

V 1. etapě ve zmíněné lokalitě kromě nově odvodněných parkovacích stání a opravených komunikací vzniknou opěrné zdi, dětské a workoutové hřiště, opravená nebo nová budou schodiště, rekonstrukcí projde veřejné osvětlení, víceúčelové hřiště v ulici Spojovací a kontejnerová stání. „Kvůli stavbě bude nutné pokácet nevhodnou či nezdravou zeleň, tu, která zůstane, ošetřit a vysadit novou. Poté se umístí nový mobiliář,“ dodává náměstek Chuchlík.

Vytvořeno 20.2.2023 | přečteno 227x | Petr Vitvar
Štítky: doprava a komunikace
 
load