Kanalizace v Kokoníně by měla být hotová v březnu 2023

, autor: archiv SVS, a. s.

19.11.2021 - V loňském roce začala Severočeská vodárenská společnost (SVS) budovat kanalizaci v Kokoníně. Jablonec nad Nisou se finančně podílí na další části stavby, a sice na propojení kokonínské kanalizační přípojky do Rychnova u Jablonce nad Nisou a zkapacitnění tamní čistírny odpadních vod. Za tuto část město zaplatí 16,3 mil. korun. Stavba a rekonstrukce kanalizace v Kokoníně začala loni v září, hotovo by mělo být do konce března 2023.

„Cílem stavby, na které se Jablonec bude finančně spolupodílet, je podchytit výustí splaškových vod, které vedou do Mohelky, a vytvořit možnosti napojení zatím neodkanalizovaných bytových nebo rodinných domů. Podíl města se vztahuje právě na kanalizační propojení do Rychnova u Jablonce n. N. a na zvýšení kapacity tamní čistírny odpadních vod,“ vysvětluje náměstek pro rozvoj města Petr Roubíček.

Město zajistilo projektovou dokumentaci a územní souhlas na stavbu tzv. veřejných částí kanalizačních přípojek sběrače do Rychnova, protože projekt SVS nově připojované objekty neřešil. „Letos v květnu vzniklo třináct kanalizačních splaškových přípojek kanalizační stoky v ulici Rychnovská, nyní město připravilo projektovou dokumentaci a územní souhlas na stavbu dalších dvou tzv. veřejných částí kanalizačních přípojek na sběrači do Rychnova,“ uzavírá Roubíček.

Vytvořeno 19.11.2021 13:03:30 | přečteno 99x | Petr Vitvar