K systémové podpoře jabloneckých sportovců musí patřit také individuální finanční dary

, autor: Aleš Cholenský

23.11.2020 - Statutární město Jablonec nad Nisou rozhodlo o individuální finanční podpoře v celkové výši 45 tis. korun několika nadějným mladým reprezentantům města i ČR v individuálních sportech.

Podpora cílí na jejich přípravu k účasti na mezinárodních soutěžích. Děje se tak na základě programového záměru koalice nerozlišovat mezi masově provozovanými sporty, jakými jsou v jabloneckém regionu fotbal, hokej či běžecké lyžařské disciplíny, a sporty individuálními.

„Se záměrem systému podpory vrcholového i rekreačního sportu v Jablonci jsme už na počátku vstupovali do jednání s našimi koaličními partnery. Je zřejmé, že při pestrosti sportovních odvětví nedokážeme uplatnit jeden unifikovaný systém dotací, ale že dobrou vůli podporovat jablonecké sportovce musíme projevit i přijímáním a schvalováním individuálních žádostí o finanční dary,“ říká náměstek pro oblast humanitní David Mánek.

Rada města uvolnila z jabloneckého rozpočtu prostředky čtyřem žadatelům:

  • Zuzaně Hnykové, studentce Gymnázia Dr. Antona Randy, reprezentantce ČR v akrobatickém lyžování – 10 tis. Kč, příprava na závody Evropského poháru v sezóně 2020/2021;
  • Ondřeji Berndtovi, reprezentantu ČR v alpském lyžování – 10 tis. Kč na přípravu;
  • KC KOOPERATIVA Jablonec nad Nisou, z. s. – 5 tis. Kč, účast reprezentanta ČR Václava Veverky na MS a ME (Rakousko, Švýcarsko) horských kol MTB XCO 2020;
  • Danielu Daníčkovi, studentu Střední průmyslové školy technické v Jablonci nad Nisou, reprezentantu ČR v boxu – 20 tis. Kč, účast na ME juniorů v Bulharsku (23. 11.-3. 12.).

Otec posledně jmenovaného, Adam Daníček, uvádí: „Ne každý si umí představit, jak náročné je pro rodiče mladého boxera ufinancovat jeho celoroční přípravu a následnou účast na ME v zahraničí, kde bude reálně bojovat o medaile. Případný úspěch ho dál posune až na MS. Takové ambice by při letošní složité situaci určitě zůstaly nenaplněné. Jsme proto vděční za finanční podporu města a těšíme se, že synův případný úspěch bude i radostí pro Jablonečany.“

„V případě individuálních podpor sportovcům, kteří se dostali svojí výkonností na špičkovou mezinárodní úroveň, samozřejmě vnímáme i fakt, že jejich úspěch reprezentuje a pomáhá udržovat prestiž Jablonce jako města s velkou sportovní tradicí,“ dodává David Mánek.

Vytvořeno 23.11.2020 10:48:34 | přečteno 205x | Petr Vitvar
Štítky: dotace , sport