Ještě je možné žádat o příspěvek na opravy domů v památkové zóně

, autor: archiv MMJN

01.10.2021 - V letošním rozpočtu statutárního města Jablonec nad Nisou je pro Program obnovy městské památkové zóny alokována částka 1,5 mil. korun. Zájemci mohou podávat žádosti o dotaci do 29. října.

Na posledním zářijovém jednání zastupitelé schválili dotaci ve výši necelých 150 tis. korun na výměnu tří novodobých dveří za vhodnější.

Projekt žadatele o dotaci z Programu obnovy městského památkové zóny zpracovává výměnu trojice novodobých hliníkových dveří domu v Komenského ulici za nové dřevěné, tmavě hnědé se sklem. Celkové náklady jsou vyčíslené na 299 tis. korun, dotace činí 149 500 Kč.

Program obnovy městské památkové zóny Jablonec nad Nisou je určený pouze majitelům domů nacházejících se v městské památkové zóně, které nejsou kulturní památkou, tedy nemohou žádat o dotace z Ministerstva kultury v rámci Programu regenerace MPR a MPZ, přičemž oprávněný žadatel může opět žádat o 50% neinvestiční dotaci, maximálně však 150 tis. Kč na jeden dům. Dotace je určená na úhradu nákladů spojených se zachováním a obnovou autentických prvků a konstrukcí - na opravu střechy, výměnu oken, vstupních dveří, obnovu fasády.

„Nejzazší termín pro podávání žádostí je 29. říjen 2021. Fyzická realizace projektu musí být ukončena nejpozději do konce října příštího roku 2022. Příjemce dotace předkládá na oddělení dotací závěrečné vyúčtování až po schválení rozpočtu města pro rok 2022, nejdříve však 1. března 2022,“ připomíná Iveta Habadová, vedoucí oddělení dotací jabloneckého magistrátu.

Vytvořeno 1.10.2021 13:14:59 | přečteno 251x | Petr Vitvar
Štítky: dotace , finance