Jak se bránit šikaně vysvětloval preventista městské policie

24.02.2021 - První náznaky šikany se objevily v jedné z jabloneckých základních škol. Starší děti utiskovaly ty mladší a slabší v parku nedaleko školy. Proto se preventista jablonecké městské policie rozhodl uspořádat pro žáky druhých tříd besedu na téma šikana a obrana proti ní.

„Parta starších dětí si vyhlédla děti z nižších ročníků a chovala se k nim tak, že už to nemělo daleko k šikaně. Konflikty neprobíhaly přímo ve škole, ale v parku těsně sousedícím se školními pozemky,“ říká preventista MP Miloslav Lejsek. Ten zašel za žáky druhých tříd, tématem pohovoru byla právě šikana a obrana proti ní. „S dětmi jsme hovořili o tom, jak střetům předcházet, jaké zásady dodržovat při cestě ze školy a komu oznámit, že se děje něco nepřístojného,“ dodává.

Přednáška městského strážníka-preventisty se stala součástí projektu školní psycholožky nazvaného Bezpečně sám ze školy. „V rámci projektu jsme dětem ukázali také možnosti městského kamerového a dohlížecího systému, který sleduje místo, na němž k projevům šikany dochází,“ připomíná Lejsek s tím, že debaty se zúčastnilo 75 dětí z druhých tříd. „V budoucnu plánujeme rozšířit osvětu o šikaně a účinné obraně proti ní i do dalších tříd, které se do škol vrátí po rozvolnění vládních opatření,“ slibuje Miloslav Lejsek z oddělení prevence kriminality MP Jablonec nad Nisou. Kromě kamery se na problematickou oblast zaměří také strážník-okrskář.

Vytvořeno 24.2.2021 18:56:27 | přečteno 541x | Petr Vitvar
load