Jablonecký Den Země se změní na týden

25.03.2021 - Také Jablonec nad Nisou se připojí ke Dni Země, a to nejen Hodinou Země 2021. Program pro celé rodiny připravil DDM Vikýř. A to pochopitelně při dodržení platných vládních opatření.

Stejně jako v předešlých letech se město připojí k celosvětové akci Hodina Země 2021. Zhasne nasvícení čtyř jabloneckých architektonických památek. „Od 20.30 na jednu hodinu zhasneme nasvícení kostelů sv. Anny a Dr. Farského, kapličky ve Mšeně a památníku v Tyršových sadech,“ říká Pavel Kozák, vedoucí odboru technického jabloneckého magistrátu.

Kvůli epidemické situaci rozplánoval DDM Vikýř Den Země na celý týden, od úterý 20. do úterý 27. dubna. „Připravili jsme naučnou stezku v Tyršových sadech. Na stromy rozmístíme tabulky s QR kódy, do kterých jsme ukryli kvízy, hádanky atd. Děti si kódy nahrají do telefonu a doma úkoly vyplní. Výsledky nám pak zašlou a Vikýř pro ně připraví drobnou odměnu,“ vysvětluje ředitelka domů dětí a mládeže Martina Šípková.

Jak Den, tak Hodinu Země zařadilo město mezi osvětové akce Místní Agendy 21.

Projekt Zlepšení strategického řízení a plánování udržitelného rozvoje v Jablonci nad Nisou je spolufinancován z EU z Evropského sociálního fondu v rámci Operačního programu Zaměstnanost.

Vytvořeno 25.3.2021 15:30:22 | přečteno 1062x | Petr Vitvar
Štítky: ma21
 
load