Jabloneckou tradicí je rozpočtové provizorium

, autor: Petr Vitvar

18.12.2020 - Zastupitelé schválili rozpočtové provizorium, podle kterého se bude řídit hospodaření města do schválení nového rozpočtu pro rok 2021. Ten budou zastupitelé projednávat v únoru příštího roku. Tato praxe platí v Jablonci už 27 let.

„Do doby schválení rozpočtu na rok 2021 budou maximální měsíční neinvestiční výdaje jednotlivých odborů ve stanovené výši, investiční se budou čerpat dle uzavřených smluv a do schválení rozpočtu se nebudou zahajovat nové investiční akce. Limit na čerpání neinvestičních výdajů je odvozený od zhruba jedné dvanáctiny upraveného rozpočtu na rok 2020,“ konstatuje náměstek primátora pro ekonomiku Milan Kouřil.

Pokud není rozpočet schválený do konce roku předcházejícího, řídí se hospodaření města pravidly rozpočtového provizoria. V nich jsou přesně stanovené maximální limity měsíčních neinvestičních výdajů pro jednotlivé odbory magistrátu, příspěvkových organizací a dalších právnických osob financovaných z rozpočtu města. „Magistrát a městská policie tak po dobu rozpočtového provizoria mohou celkem utratit maximálně 79 milionů měsíčně,“ uvádí vedoucí odboru ekonomiky Kateřina Tuláčková.

Vytvořeno 18.12.2020 14:59:14 | přečteno 280x | Petr Vitvar
Štítky: rozpočet , finance