Jablonecká přehrada ztratila svoji dominantu

, autor: archiv MMJN

17.08.2022 - Ve středu v ranních hodinách shořely jablonecké Sluneční lázně u přehrady. Na hašení objektu, který byl v minulosti tématem debat o jeho podobě, se kromě členů Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje podíleli také jablonečtí dobrovolní hasiči. Hrubý odhad škod se blíží částce v řádech milionů korun.

„Objekt Slunečních lázní je majetkem města, a to ho dlouhodobě pronajímá. V těchto dnech radnice činila kroky vedoucí k prodloužení tohoto nájemního vztahu do konce října 2023,“ řekl primátor města Jiří Čeřovský a dodal, že ranní požár situaci mění. Vedení města bude muset v nejbližších dnech rozhodnout o dalším postupu včetně jednání se stávajícím nájemcem.

„Po návštěvě místa bych navrhoval kompletní sanaci zasaženého prostoru, jeho přípravu k dalšímu využití pro budoucí investici. O tom by mělo rozhodnout již nové vedení radnice, které vzejde ze zářijových voleb,“ dodává Čeřovský.

Celou středu probíhalo na spáleništi šetření Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje a Policie ČR. Ve čtvrtek ráno místo navštíví likvidátor pojišťovny a teprve po skončení jeho šetření mohou být činěny kroky vedoucí k likvidaci spáleniště a jeho následné sanaci.

Další informace

Požár ve Slunečních lázních

17.08.2022
, autor: archiv MMJN

Požár ve Slunečních lázních (1)

 
, autor: archiv MMJN

Požár ve Slunečních lázních (2)

 
, autor: archiv MMJN

Požár ve Slunečních lázních (3)

 
, autor: archiv MMJN

Sluneční lázně po požáru

 
, autor: archiv MMJN

Sluneční lázně před požárem

 
 
Vytvořeno 17.8.2022 15:16:20 | přečteno 731x | Petr Vitvar
Štítky: mšeno
 
load