Jablonecká dopravní se připravila na útok viru

, autor: Luboš Wejnar

21.01.2022 - Jablonečtí radní na svém posledním jednání schválili krizovou variantu zajištění městské hromadné dopravy pro případ, že by dopravce měl kvůli onemocnění koronavirem nedostatek řidičů.

Podle návrhu Jablonecké dopravní, a.s., (JD) i krizová varianta pokryje základní dopravní obslužnost daného území v pracovní dny v základním intervalu 30 minut.

„Je třeba pracovat s krizovou variantou, kdy dopravce nebude mít k dispozici dostatečný počet řidičů autobusů a vyčerpá i rezervní kapacity zaměstnanců. Proto jsme společně s krizovým oddělením jabloneckého magistrátu a dopravcem Umbrella Coach & Buses, s.r.o., připravili návrh omezení provozu MHD pro případ, že by počet řidičů klesl o 55 %. Podle této varianty by autobusy jezdily v pracovní dny v základním intervalu, tedy po 30 minutách. Současný základní interval mezi spoji na jednotlivá sídliště v době ranní a odpolední dopravní špičky je 15 minut. Mimo Horní Proseč a Paseky přes Podhorskou ulici, zde je špičkový interval 30 minut,“ vysvětluje ředitel Jablonecké dopravní, a.s., Luboš Wejnar a dodává, že toto dopravní opatření zabezpečuje prioritně dopravu do zaměstnání, škol, k lékaři a zároveň neohrožuje standardní chod města a okolních obcí. „Na největší jablonecké sídliště Mšeno se v připraveném dopravním opatření interval v dopravní špičce prodlouží ze současných 7,5 minuty na 15 minut,“ doplňuje Wejnar.

Vytvořeno 21.1.2022 13:42:11 | přečteno 441x | Petr Vitvar
load