Jablonec začal s ohlášenou vakcinací seniorů

, autor: Pixabay.com

15.02.2021 - První obyvatelé jabloneckého domu s pečovatelskou službou prošli v pátek 12. února očkováním vakcínou proti Covid-19. „Není se čeho bát, vše proběhlo v pořádku a nikdo neměl nežádoucí reakci,“ konstatuje náměstek David Mánek.

Jablonec minulý týden využil nabídku krajského úřadu na dodávku vakcín pro obyvatele domů s pečovatelskou službou. „Očkování 160 osob jsme rozfázovali do tří dnů a do tří objektů. Začali jsme v pátek 12. února v ulici Boženy Němcové, kde vše proběhlo bez obtíží, s dodržením bezpečnostních opatření a u žádného z klientů jsme nezaznamenali nežádoucí vedlejší účinky. Proočkování máme dobře připravené a domluvené se všemi zainteresovanými stranami,“ říká náměstek pro oblast sociální David Mánek.

Na aplikaci vakcín se město dohodlo s MUDr. Veronikou Kaššovicovou z oddělení hematologie jablonecké nemocnice. „Ta si zajistila potřebný zdravotnický materiál a zvládá administraci v informačním systému infekčních nemocí (ISIN). Protože k očkování se používá vakcína Moderna, situaci kolem jejího skladování i manipulace to také výrazně zjednodušuje,“ tvrdí Mánek.

V úterý 16. a ve středu 17. února budou proočkovaní klienti domů s pečovatelskou službou v ulicích Novoveská a Palackého.

V Jablonci nad Nisou jsou čtyři domy s byty zvláštního určení pro seniory a osoby se zdravotním postižením, které vlastní město a pečovatelskou službu v nich poskytuje Centrum sociálních služeb. Jsou v objektech v ulicích Palackého a Novoveská, Boženy Němcové a v kokonínské Slunné ulici. V domech je celkem 181 bytů, v nichž aktuálně žije 170 nájemníků.

Vytvořeno 15.2.2021 14:57:39 | přečteno 210x | Petr Vitvar