Jablonec začal s distribucí roušek osobám v nouzi

, autor: archiv MMJN

05.03.2021 - Na základě rozhodnutí Vlády ČR uvolnila Správa státních hmotných rezerv 7,5 milionu roušek pro osoby v nouzi. Proto Potravinová banka Libereckého kraje dodala Jablonci nad Nisou 20 tisíc chirurgických roušek a město začalo okamžitě s jejich distribucí.

„Balíčky jsou určené lidem, kteří si nákup většího množství roušek nemohou dovolit. Tuto dodávku jsme rozdělili mezi seniory, klienty jablonecké pobočky Úřadu práce ČR a přes asistenty prevence kriminality i mezi sociálně vyloučené,“ vysvětluje princip distribuce v Jablonci náměstek pro oblast humanitní David Mánek.

Město dostalo celkem 400 balíčků po padesáti rouškách, které je stále možné využívat v zastavěném území, ne však v hromadné dopravě nebo obchodech, kde jsou nařízené respirátory nebo nanoroušky. Polovinu dodaného množství, tedy 10 tisíc roušek, město předalo úřadu práce pro jeho klienty. Další část hned ve středu 3. března rozdal sociální odbor magistrátu seniorům nad 65 let, osobám ZTP a ZTP/P z Jablonce a okolí, tu poslední část rozdistribuují asistenti prevence kriminality potřebným.

„V prvním týdnu jsme také oslovili některé seniorské kluby z Jablonce nad Nisou, jejichž členové si roušky mohou samostatně vyzvednout. Mám informaci, že v následujícím týdnu by nám měly být doručeny respirátory, a tak by se celá akce měla opakovat v širším měřítku. Respirátory budeme distribuovat mezi seniory i sociálně slabé rodiny,“ dodává David Mánek.

Vytvořeno 5.3.2021 12:15:24 | přečteno 569x | Petr Vitvar
load