Jablonec zabodoval Létajícím úřadem

, autor: archiv MMJN

13.09.2022 - Druhé místo v Libereckém kraji v 7. ročníku motivační soutěže Přívětivý úřad roku 2022 získal magistrát statutárního města Jablonec nad Nisou. O jeden stupeň si tak pohoršil oproti loňskému roku. Do příkladů dobré praxe zařadil pořadatel soutěže, Ministerstvo vnitra, jablonecký Létající úřad.

Létající úřad aneb když nejde občan na úřad, j(e)de úřad k občanovi. Tak podává jablonecký magistrát pomocnou ruku imobilním osobám nebo lidem, kteří se ocitli ve svízelné životní situaci. „Služba je nápomocná například pacientům v nemocnicích nebo osobám ve výkonu trestu odnětí svobody. Objednat si létající úřad však mohou i handicapované osoby pro vyřízení občanského průkazu přímo v místě bydliště, ostatně Létající úřad pomáhá dnes hlavně v oblasti legalizace dokumentů a pořizování občanských průkazů,“ říká tajemník jabloneckého magistrátu Marek Řeháček s tím, že příjemci služby jsou s létajícím úřadem nadmíru spokojení, a tak se uvažuje o tom, že se portfolio služeb jablonecké „letky“ bude do budoucna ještě rozšiřovat.

V Libereckém kraji byl jako nejpřívětivější úřad letos vyhlášený magistrát v Liberci a třetí byl městský úřad v České Lípě. Sedmého ročníku soutěže se zúčastnilo 125 obcí s rozšířenou působností, což představuje 55 % ze všech. Soutěž mapuje kvalitu proklientského přístupu úřadů. Sleduje míru online řešení agend, dostupnost služeb pro občany, otevřenost radnic, úroveň komunikace nebo například rozvinutost participace občanů na věcech veřejných.

Vytvořeno 13.9.2022 9:23:38 | přečteno 351x | Petr Vitvar
Štítky: magistrát