Jablonec uzavřel memorandum s Libereckým krajem

, autor: archiv MMJN

22.11.2021 - Počet problematických dětí a mladistvých stále roste. Ke zmírňování důsledků přispěje vznikající Středisko výchovné péče Jablonec nad Nisou, které je součástí Dětského diagnostického ústavu v Liberci. Sídlit bude v jablonecké Smetanově ulici, v budově Střední školy řemesel a služeb.

„V jabloneckém okrese přibývá dětí s výchovnými problémy, z disfunkčních rodin a dětí páchajících trestnou činnost. Abychom mohli nabídnout pomoc při předcházení vzniku a rozvoje negativních jevů, nebo je alespoň zmírnit či dokonce odstranit, iniciovali jsme vznik Střediska výchovné péče Jablonec nad Nisou jako součást libereckého dětského diagnostickém ústavu. Sídlo bude mít středisko v budově ve Smetanově ulici, jejímž vlastníkem je Liberecký kraj. Bude tak dostupné pro rodiny nejen z Jablonce, ale celého okresu,“ říká náměstek pro oblast sociální David Mánek.

Naopak škola pro děti s mentálním postižením, autismem či dalším postižením v Liberecké ulici, jejímž zřizovatelem je Liberecký kraj, sídlí v budově, která je v majetku statutárního města. Proto zástupci města a kraje uzavřeli společné memorandum k vybudování zázemí pro Středisko výchovné péče, podle něhož Liberecký kraj poskytne 3 mil. Kč na opravy v budově ve Smetanově ulici a statutární město opraví na své náklady do konce příštího roku fasádu a vymění okna ve škole v Liberecké ulici v hodnotě 5 mil. Kč. Investicí města se zlepší prostředí speciální ZŠ v Liberecké ulici, proto se také zvýší nájemné z dosavadních 332 tis. Kč za rok na 600 tis. korun. Memorandum je uzavřené do konce června roku 2023.

Vytvořeno 22.11.2021 11:43:22 | přečteno 67x | Petr Vitvar