Jablonec se chystá na jarní úklid

23.03.2022 - Od 21. března začíná jarní úklid ve městě. Dle schváleného harmonogramu by se mělo uklízet do poloviny května.

„Protože desetidenní výhled předpovědi počasí nepředpokládá už sněhové srážky, zahájíme návrat dopravního značení ze zimního zpět do standardního režimu. Je proto třeba, aby řidiči byli opět pozorní,“ konstatuje Martin Černý, vedoucí oddělení správy komunikací jabloneckého magistrátu, a dodává, že příčné zpomalovací prahy se na silnice budou osazovat s jarním úklidem. V zimní sezóně 2021-2022 se ke změně dopravního značení na zimní variantu, která spočívá hlavně ve zjednosměrnění některých ulic, přistoupilo až v polovině ledna 2022.

S jeho zahájením Technické služby Jablonec (TSJ) počítají po 21. březnu. „Časový harmonogram může ovlivnit počasí, množství posypového materiálu po zimní údržbě a parkující vozidla, která výrazně ztěžují průběh úklidu,“ říká Lucie Holubová z TSJ, podle níž se orientační plán stanovuje hrubým odhadem na základě dlouhodobého průměru. „Upřesní se dle aktuálních klimatických podmínek,“ dodává Holubová.

Každý rok se postup uklízení jednotlivých lokalit v Jablonci cyklicky posunuje, vždy se začíná v centru, k němuž se letos připojí okolí přehrady a ulice Palackého. Dál bude úklid postupovat sídlišti Žižkův Vrch a Na Vršku k Bártlovu vrchu a do oblasti kolem Noveské ulice. Následuje Proseč, Šumava a Jablonecké Paseky, poté Rýnovice s Lukášovem a Mšeno. Zhruba devátý týden se úklid soustředí na oblast jablonecké nemocnice a Vrchlického sadů, cílem jsou pak Vrkoslavice s Dobrou Vodou a definitivní závěr patří Kokonínu.

„Pokud bude počasí příznivé, mělo by se uklízet celkem devět týdnů, přičemž už dva týdny se provádí tzv. předmetání. Na úklid města, včetně toho jarního, má město ve svém rozpočtu vyčleněných 15 mil. korun. Rámcový harmonogram najdou zájemci na webu města,“ dodává Martin Černý.

Další informace

Vytvořeno 23.3.2022 8:39:26 | přečteno 302x | Petr Vitvar
Štítky: doprava a komunikace
 
load