Jablonec s těžbou u Hradešína nesouhlasí

, autor: archiv MMJN

18.03.2022 - Statutární město Jablonec nad Nisou nesouhlasí s průzkumem ložisek v katastrálním území obce Rádlo. Stejně tak nesouhlasí ani s případnou těžbou v lokalitě Hradešín.

Tak rozhodli zastupitelé na svém březnovém zasedání. Zároveň vyzvali orgány Libereckého kraje, aby taktéž deklarovaly svůj nesouhlas s možnou těžbou.

Jablonec nesouhlasí s geologickým průzkumem a případnou těžbou v lokalitě Hradešín především kvůli ochraně zdrojů pitné vody, životního prostředí, hygienických a dopravních poměrů, ale i kvůli možnému omezení rekreačních možností včetně ohrožení mezinárodní cyklotrasy Odra-Nisa. Zároveň jablonečtí zastupitelé vyzvali orgány Libereckého kraje, aby deklarovaly svůj nesouhlas s možnou těžbou v lokalitě Hradešín ze stejných důvodů.

„Zastupitelstvo mě pověřilo předat nesouhlas města s průzkumem a těžbou Ministerstvu zemědělství České republiky, podniku Lesy České republiky, s. p., a Libereckému kraji,“ připomíná primátor Jiří Čeřovský.

O geologickém průzkumu u vrchu Hradešín zastupitele informoval Osadní výbor Vrkoslavice a Dolina. K problém se primátor Jiří Čeřovský setkal také se starosty obce Rádlo a Rychnov u Jablonce nad Nisou. „Výsledkem našeho jednání byla dohoda, že všechny tři obce projednají nesouhlasné stanovisko,“ informuje primátor Čeřovský a dodává, že oddělení životního prostředí jabloneckého magistrátu - státní správa lesů aktuálně řeší poškození lesního pozemku, které v prostoru vrchu Hradešín způsobila společnost, jež vrty prováděla.

Vytvořeno 18.3.2022 13:19:18 | přečteno 265x | Petr Vitvar
Štítky: životní prostředí