Jablonec prosí obyvatele o pomoc!

, autor: archiv MMJN

11.05.2023 - Statutární město společně s orgánem státní správy myslivosti vyzývá občany, aby pomohli najít psa, který se v nočních hodinách pohybuje bez dozoru po Horní Proseči. V pondělí 8. května dopoledne byla v mokřadu za Pekelskými vrchy nalezena stržená, ještě živá laň, která byla plná – pro neznalé myslivecké hantýrky: čekala mládě. 

Fotopasti zachytily opakovaně v této lokalitě velkého pasteveckého psa, který běhá vždy v nočních hodinách sám po honitbě. „Pokud byste psa na fotografiích poznali a znáte jeho majitele, informujte nás, prosím, na telefonním čísle 774 518 038 nebo na e-mail: pnemeckova@mestojablonec.cz,“ říká Petra Němečková z oddělení životního prostředí a státní památkové péče jabloneckého magistrátu a dodává: „Pomozte nám, aby se podobná hrůza už neopakovala. Těžce zraněná laň si musela prožít hrozné chvíle, než ji myslivci v den nálezu po dohodě s orgánem státní správy myslivosti odlovili.“

Zároveň město vyzývá všechny majitele psů, aby svá zvířata měli stále pod kontrolou a nepouštěli je v lesích z dohledu na volno. „Nyní je doba, kdy je mnoho samic březích. Nechcete být přeci původcem podobného hrůzného činu!“ apeluje na majitele psů Němečková. 

Statutární město má prostřednictví OZV o volném pohybu psů vymezené plochy, kde je možné zvíře pustit na volno. Ty jsou v ulici Plynární, na Dolině, Pod Baštou a ve Mšenském parku. Na ostatních pozemcích jsou chovatelé povinni mít své psy na vodítku.

Vytvořeno 11.5.2023 21:13:06 | přečteno 15779x | Petr Vitvar
Štítky: životní prostředí
 
load