Jablonec podporuje rozvoj technického vzdělávání

, autor: archiv ZŠ Kokonín

23.04.2021 - Jablonec poskytne ze svého rozpočtu účelovou neinvestiční dotaci Dřevodílně Šárky Hofrichtrové na projekt Dny s vůní dřeva. Dotaci ve výši padesáti tisíc korun schválila rada města.

„Jde o pozitivní krok směrem ke školám, do kterých se nyní postupně vrací děti. Dřevodílna Šárky Hofrichtrová pořádá a realizuje aktivity spojené s technickým vzděláváním v jabloneckých základních školách, konkrétně lektoři připravují a vzápětí vyučují programy ve školních dílnách pro žáky 1. a 2. stupně,“ vysvětluje náměstek pro oblast humanitní David Mánek. Padesátitisícová dotace je určená na pořízení cestovní sady kvalitního nářadí včetně truhlářského a tesařského vybavení.

Pilotní projekt technického vzdělávání pomohla Šárka Hofrichterová připravit pro školu v kokonínské Rychnovské ulici, kde je nyní zcela nová učebna dílen. Ta se nachází v nové přístavbě školy, která vznikla na základě projektu Modernizace ZŠ Jablonec nad Nisou – Kokonín, na nějž město získalo dotaci z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci IROP a v souladu s IPRÚ měst Liberec – Jablonec nad Nisou. Kromě školních dílen se zázemím a skladem jsou v moderní přístavbě také šatny pro žáky a kabinet tělesné výchovy. Přístavba je také zařazená do letošního ročníku soutěže Cena Karla Hubáčka o stavbu Libereckého kraje.

Vytvořeno 23.4.2021 13:34:32 | přečteno 311x | Petr Vitvar
Štítky: dotace , vzdělávání , finance