Jablonec nad Nisou se zapojí do výzkumu PIAAC

, autor: piaac

31.08.2022 - Během září 2022 až července 2023 bude v Jablonci nad Nisou probíhat prestižní Mezinárodní výzkum dospělých PIAAC, který pořádá Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Česká republika se výzkumu účastní společně s více než 30 zeměmi z celého světa. Výzkum realizuje Národní pedagogický institut ČR z pověření Ministerstva školství.

Na vybrané domácnosti se v této době obrátí tazatelé výzkumných společností STEM/MARK a MEDIAN. Rozhovor s tazatelem bude trvat přibližně dvě hodiny. Každý respondent obdrží za účast ve výzkumu finanční odměnu 800 Kč. Pro úspěch výzkumu je zásadní, aby se co nejvíce oslovených domácností do výzkumu zapojilo, neboť jsou vybrané právě ony a podle mezinárodní metodiky nemohou být nahrazené. Data se uchovají jako přísně důvěrná, zpracovávat se budou hromadně a používat výhradně pro účely výzkumu.

Cílem výzkumu je zjistit, jak jsou občané v jednotlivých zemích připravení na současné výzvy, jako jsou změny na trhu práce či rostoucí využívání digitálních technologií v práci i mimo ni. Výzkum se proto zajímá o pracovní zkušenosti a vzdělávání, ale i o uplatňování různých dovedností v každodenním životě. Výsledky výzkumu dají zpětnou vazbu českému vzdělávacímu systému, ukáží, kde jsou jeho silné a slabé stránky a kde je vhodné upravit vzdělávání tak, aby lépe odpovídalo současným potřebám.

Podrobnosti o výzkumu a kontaktní údaje jsou na stránkách www.piaac.cz.

Vytvořeno 31.8.2022 17:09:34 | přečteno 351x | Jana Fričová
load