Jablonec nad Nisou podporuje nadějného boxerského šampióna

, autor: archiv MMJN

10.10.2022 - Pětinásobného juniorského mistra ČR v boxu finančně podporuje také statutární město Jablonec nad Nisou. Osmnáctiletý boxer velterové váhy do 67 kg Daniel Daníček z The ultimate boxing club Jablonec nad Nisou na konci září obhájil titul juniorského republikového šampióna a chystá se na závodní vstup mezi muže.

Na severu Čech je nadějný jablonecký bijec ve své kategorii bez konkurence. Pětkrát se stal mistrem ČR, a to v letech 2016, 2017, 2018, 2020 a 2022. Pouze v roce 2019 obsadil na republikovém šampionátu stříbrné druhé místo. Pro milovníky statistik nutno dodat, že v roce 2021 se juniorské MČR v boxu nekonalo vzhledem k pandemii koronaviru. „Letošní zatím poslední republikový titul vybojoval Daniel na konci září v jihomoravských Těmicích. Naše město tohoto svého nadějného sportovce finančně podporuje od roku 2020, a to individuálně formou peněžitých darů z rozpočtu. Vždy jde o podporu jeho účasti na významných mezinárodních kláních, při kterých reprezentuje nejen Jablonec nad Nisou, ale také celou Českou republiku,“ přibližuje spolupráci náměstek primátora pro oblast humanitní David Mánek.

Konkrétně se v případě městské finanční podpory vždy jednalo o účast Daniela Daníčka na Mistrovství Evropy juniorů v boxu, v letech 2020 a 2022 v Bulharsku, v roce 2021 v Černé Hoře. „Rok 2021 pro mě byl zakletý. Mistrovství České republiky bylo zrušeno kvůli covidu, na Evropu jsem nakonec nemohl odcestovat kvůli zranění kotníku. Zisk letošního titulu mistra ČR mi tak vynahrazuje zklamání z loňských neúčastí,“ svěřuje se juniorský šampión v boxu Daniel Daníček.

Do konce letošního roku má mladý reprezentant ještě značně nabitý program. Kromě tvrdé přípravy v městské sportovní hale o druhém říjnovém úterku odjíždí do Prahy zúčastnit se nejprestižnějšího juniorského mezinárodního turnaje nejvyšší A kategorie pořádaného v České republice na počest olympijského vítěze Júlia Tormy. Následně v prosinci by se měl premiérově představit také mezi muži, a to hned v rámci Mistrovství České republiky.

Vytvořeno 10.10.2022 11:19:59 | přečteno 232x | Petr Vitvar
Štítky: sport
 
load