Jablonec má svůj vánoční strom

, autor: Petr Vitvar

21.11.2022 - Uprostřed jabloneckého Mírového náměstí stojí od pondělí 21. listopadu vánoční strom. Jablonecký primátor Miloš Vele jej rozsvítí o první adventní nedělí 27. listopadu v 17 hodin odpoledne. Týden bude pod stromem Ježíškova schránka na dopisy.

Jabloneckým vánočním stromem je smrk ztepilý, který až do pondělního rána rostl v soukromé zahradě v ulici Pionýrů. „Dopoledne v osm hodin jej pracovníci technických služeb pokáceli. Využili jsme pomoci stromolezce a jeřábu,“ popisoval kácení stromu Jaroslav Knížek, jednatel Technických služeb Jablonec.

Z původních 18 metrů musely TSJ kvůli bezpečnosti smrk zkrátit na metrů dvanáct. Nyní jej ozdobí a v neděli jej jablonecký primátor Miloš Vele společně s duchovním Štěpánem Smolenem rozsvítí. Vánoční atmosféru podkreslí vystoupení sboru Iuventus, gaude!.

Strom se rozsvěcí v 17 hodin, ale už od 15 hodin se na Mírovém náměstí otevřou stánky s občerstvením, další program je však připravený i na jiných místech - Program rozsvěcení vánočního stromu.

Od první do druhé adventní neděle 5. prosince bude pod vánočním stromem schránka na dopisy pro Ježíška. „Neváhejte a pošlete dopisy Ježíškovi včas, aby vám stihl odpovědět,“ vyzývá děti Lucie Kocourková z oddělení kultury a sportu jabloneckého magistrátu.

Vytvořeno 21.11.2022 16:59:21 | přečteno 327x | Petr Vitvar
Štítky: společnost