Jablonec má schválený plán zimní údržby pro sezónu 2021-2022

, autor: Markéta Hozová

22.10.2021 - Plán zimní údržby na nadcházející sezónu 2021-2022 schválili radní statutárního města Jablonec nad Nisou. Zimní údržba ve městě začíná 1. listopadu a končí 31. března následujícího roku. V městském rozpočtu je na ni pamatováno částkou 20 mil. korun.

Město v zimě udržuje téměř 165 kilometrů vozovek, 63 kilometrů chodníků, 135 autobusových zastávek, 22 tisíc m2 parkovišť, 200 přechodů pro chodce a minimálně šestnáct schodišť. Po městě je rozmístěno celkem 94 beden s posypovým materiálem, z čehož pět bylo letos přidáno na základě podnětů veřejnosti.

„V průběhu letošního roku jsme shromažďovali podněty občanů a organizací k zimní údržbě, ty jsme konzultovali, pečlivě vyhodnocovali a dle technických a ekonomických možností zařadili do nového plánu,“ říká ekonomický náměstek Jablonce nad Nisou Milan Kouřil.

„Objemy zimní údržby vozovek zůstaly v podstatě stejné, pouze se změní technologie v některých úsecích. Oproti loňskému roku se nově budeme starat o dalších 130 metrů chodníků. Do plánu je zařazené také nové schodiště z ulice Tovární do ulice Na Ostrohu, přesto upozorňujeme Jablonečany, aby zde byli v zimě opatrní,“ nabádá veřejnost vedoucí oddělení správy komunikací Martin Černý.

Tradičně se v zimě někde změní dopravní značení, některé ulice budou dočasně jednosměrné, protože zimní období přináší problémy nejen se sjízdností, ale i s parkováním. Zimní údržba se provádí podle schváleného plánu, ulice a chodníky se uklízí dle předem stanoveného pořadí důležitosti.

Vytvořeno 22.10.2021 12:34:12 | přečteno 146x | Petr Vitvar
Štítky: doprava a komunikace