Jablonec má novou aplikaci, ta mapuje hřbitovy

, autor: archiv MMJN

01.11.2021 - Statutární město Jablonec nad Nisou má na svých webových stránkách novou aplikaci. Ta se týká městských hřbitovů a pomáhá například těm, kdo mapují historii svého rodu.

„Jde o úplně čerstvý počin a je jím interaktivní Mapa hřbitovů. V Jablonci nad Nisou je sedm městských hřbitovů a díky zpracovanému pasportu jsou zdokumentovaná všechna hrobová místa, hrobky, hroby a rozptylová loučka. Viditelná jsou také volná místa,“ popisuje novinku na městském webu Dana Försterová z oddělení správy veřejné zeleně jabloneckého magistrátu.

A k čemu je taková aplikace dobrá? „Využívají ji například lidé, kteří tvoří genealogii svého rodu nebo hledají místo, kde je pohřbený rodinný příslušník či známý. Když si v aplikaci zadají jméno, rok narození či úmrtí, objeví se jména a místo uložení všech osob, které odpovídají zadaným údajům“ přibližuje Försterová.

V aplikaci je možné vyhledávat také prostřednictvím jména nájemce nebo spolunájemce, anebo lze zadat přímo číslo hrobu. Po kliknutí na graficky znázorněné místo se objeví informace, tj. jména pohřbených, rozměry hrobu či hrobky, ve většině případů také fotografie. Když kliknete na rozptylovou loučku, objeví se seznam všech, kdo jsou zde rozptýlení.

Mapy hřbitovů

Vytvořeno 1.11.2021 17:06:41 | přečteno 1133x | Petr Vitvar