Jablonec letos setkání ke Dni učitelů nahradí netradičním způsobem

, autor: ZŠ Pivovarská

25.03.2021 - Statutární město Jablonec nad Nisou každoročně pořádalo ke Dni učitelů 28. března společná setkání s pedagogy i ostatními zaměstnanci škol obvykle v krásném prostředí městského divadla. Nepříznivá situace letos, bohužel, takové společenské akce neumožňuje. Město ale chce dát učitelům jasný vzkaz, že na ně ani v této abnormální době nezapomnělo.

V kanceláři náměstka pro oblast humanitní Davida Mánka tak vznikly dárky, které tradici poděkování učitelům neporuší ani v letošní složité situaci.

„Význam důstojného připomenutí Dne učitelů nemůže zastínit ani současný lockdown, museli jsme jen vymyslet jinou formu,“ říká David Mánek a pokračuje: „V pátek 26. března postupně navštívím všechny školy zřizované statutárním městem a předám pro každého z učitelů malý osobní dárek v podobě bonboniér v dárkových kazetách s věnováním. Ty jsme speciálně pro tuto příležitost nechali potisknout školními motivy. Symbolicky tak posíláme našim učitelům trochu sladké energie pro jejich další práci. Chceme alespoň tímto gestem vyjádřit, jak si vážíme toho, jakou práci právě oni v době pandemie odvádějí. Bez plnohodnotného vzájemného sociálního kontaktu, odkázáni jen na online prostředí, je to neuvěřitelně náročné jak pro učitele, tak pro děti a rodiče. Všichni se s tím ale vypořádávají velmi dobře. Udržet co nejvyšší laťku při online způsobu výuky znamená vynaložit spoustu energie, času a psychických sil. A za to, že to učitelé v našich základních, ale i mateřských školách stále skvěle zvládají, jim patří obdiv a poděkování. A to nejen v den jejich svátku.“

Vytvořeno 25.3.2021 15:35:31 | přečteno 352x | Petr Vitvar
load