Jablonec chce prodávat pozemky v eAukci

, autor: Petr Vitvar

13.10.2021 - Jablonec nad Nisou bude prodávat pozemky v elektronických aukcích. Proto uzavřelo Smlouvu o poskytnutí softwarového systému PROEBIZ TENDERBOX, který městu umožní provozování tzv. virtuální aukční síně. Smlouva je uzavřená zatím na jeden rok a město za ni zaplatí 145 tisíc korun.

Letos v březnu zastupitelé schválili změnu pravidel pro prodej pozemků a jejich zveřejnění. „Nová pravidla mimo jiné zavádí do prodejů pozemků výběrová řízení formou elektronických aukcí: proto jsme potřebovali zajistit provozovatele virtuální aukční síně, v níž bude dražba městských pozemků probíhat, a uzavřít s ním smlouvu na tyto služby,“ konstatuje ekonomický náměstek Jablonce nad Nisou Milan Kouřil.

Jablonecký magistrát proto oslovil obce a města, která už prodávají majetek ve virtuální aukční síni, a zjistit, kdo pro ně elektronické aukce zajišťuje a jaké mají s poskytovatelem zkušenosti. „Všichni namátkou vybraní a oslovení jmenovali společnost PROEBIZ, s.r.o.,“ prozrazuje Libuše Pavízová, vedoucí majetkoprávního oddělení.

Na základě doporučení se proto Jablonec nad Nisou spojil s ostravskou společností a zvolil možnost prodejní eAukce v softwarovém prostředí PROEBIZ TENDERBOX. „Jde o vysoce účinný softwarový systém určený k racionalizaci firemních a institucionálních nákupů a prodejů formou online výběrových řízení na dodavatele, resp. odběratele v prostředí B2B nebo veřejném prostoru,“ přibližuje produkt náměstek Kouřil. Smlouvu s firmou PROEBIZ, s.r.o., město uzavře prozatím na jeden rok a za poskytnutí systému zaplatí 145 tis. Kč.

Elektronická aukce je v současné době velice efektní a efektivní nástroj k prodeji veřejného majetku. „Je transparentní, výběrové řízení má jasný a zřetelný průběh a soutěž probíhá v daném čase pro všechny zájemce za stejných podmínek. Statutární město Jablonec nad Nisou očekává z takto prodaného majetku maximalizaci výnosů,“ uzavírá Milan Kouřil.

Vytvořeno 13.10.2021 9:36:03 | přečteno 193x | Petr Vitvar