Jablonec byl opět úspěšný při získávání dotací

, autor: archiv MMJN

04.12.2020 - Statutární město Jablonec nad Nisou bylo úspěšné při získávání dotací, a to hned ve dvou případech. Tři miliony získalo město z EU a Ministerstva pro místní rozvoj, dotaci ve výši 1,6 milionu korun přijde od Ministerstva životního prostředí s podporou financí z EU. Realizace obou podpořených projektů proběhne v roce 2021.

Zodolnění hasičské zbrojnice JSDHO Kokonín

Loga IROP a MMR

Po realizaci tohoto projektu v celkové hodnotě 3,4 mil. korun získá kokonínská zbrojnice dobrovolných hasičů nová garážová vrata, vstupní dveře i některá okna a hasiči budou mít k dispozici větší šatnu. V těchto dnech je vypsané výběrové řízení na zhotovitele, zájemci mohou podávat nabídky do 11. prosince.

Projekt je spoulufinancován z EU z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci Integrovaného regionálního operačního programu (IROP).

Pořízení dalších kompostérů pro město Jablonec nad Nisou

Loga EU OPŽP a Ministerstvo životního prostředí

V rámci projektu město pořídí 500 domácích kompostérů, z toho 300 bude o objemu 1 tis. litrů a dvě stě bude menších, jejich objem je 600 l. „Výzva pro občany je plánována na jaro roku 2021. Některé kompostéry budou také určené pro mateřské a základní školy, které v době přípravy projektu o ně projevily zájem,“ konstatuje Iveta Habadová.

Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií – Fondem soudržnosti v rámci Operačního programu Životní prostředí.

Vytvořeno 4.12.2020 10:03:21 | přečteno 223x | Petr Vitvar
Štítky: dotace