Jablonec byl mezi 14 finalisty

, autor: archiv MMJN

19.04.2023 - Mezinárodní den památek a sídel připadá vždy na 18. dubna. A právě v tento den vyhlásili pořadatelé v prostorách Pražské křižovatky vítěze soutěže o titul Historické město roku 2022. Rozhodovalo se mezi 14 vítězi krajských kol, přičemž vítězem kola libereckého bylo statutární město Jablonec nad Nisou. 

„Bylo příjemné stát na podiu společně s dalšími 13 vítězi krajských kol soutěže Historické město roku. A musím říci, že jsem byl pyšný na to, že se v našem městě, které je historicky poměrně mladé, daří památky úspěšně obnovovat,“ řekl jablonecký primátor Miloš Vele a dodal: „Díky vítězství v krajském kole za zdařilou obnovu MŠ Husova získal Jablonec nad Nisou 100 tis. korun spojených se ziskem titulu krajské Historické město roku 2022 a dalších 100 tis. daroval městu Liberecký kraj. Finance využijeme na repasi radničních vitrážových oken.“ 

Soutěž o titul Historické město roku pořádají Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska, Ministerstvo kultury a Ministerstvo pro místní rozvoj, která oceňují nejlepší uplatnění dotací z Programu regenerace městských památkových rezervací a zón. „Město Jablonec nad Nisou každoročně finančně podporuje nejen kulturní památky, ale i další objekty v MPZ. Pro ně máme připravený Program obnovy městské památkové zóny Jablonec nad Nisou, letos je v něm alokovaná částka 2 miliony korun, žadatelé mohou získat dotaci až 200 tis. Kč,“ doplňuje Iveta Habadová, vedoucí oddělení dotací.

Krajští vítězové soutěže o titul Historické město roku 2022: České Budějovice, Horažďovice, Cheb, Jablonec nad Nisou, Jemnice, Jičín, Kolín, Lomnice, Praha 1, Příbor, Šternberk, Valašské Meziříčí, Vysoké Mýto, Žatec. Vítězem soutěže Historické město roku 2022 se stalo Vysoké Mýto.

Vyhlášení soutěže Historické město 2022

, autor: archiv MMJN

Slavnostní vyhlášení soutěže Historické město roku 2022

 
, autor: archiv MMJN

Pamětní list - Historické město 2022

 
, autor: archiv MMJN

MŠ Husova

 
 
Vytvořeno 19.4.2023 14:23:50 | přečteno 266x | Petr Vitvar
Štítky: památky
 
load