Jablka a citrony pro řidiče

, autor: archiv MP

31.05.2022 - Jablka a citrony rozdávali opět jablonečtí městští strážníci podle výše naměřené rychlosti – jablka za rychlost správnou, citrony za tu vyšší. Měřilo se v Jablonci a v Maršovicích, celkem byla jablka s citrony v poměru 38:31.

Také městská policie se podílí na dohledu nad dodržováním rychlosti vozidel. „K Jablonci už tradiční rozdělování jablek a citrónů řidičům ukázněným a těm druhým patří. Na pomoc si městská policie bere vždy děti z některé základní školy,“ sděluje Miloslav Lejsek, preventista Městské policie (MP) Jablonec nad Nisou.

Tentokrát se policisté zaměřili na Pražskou ulici a odpoledne se přesunuli do Maršovic, s nimiž má jablonecká MP uzavřenou smlouvu o měření rychlosti v obci. A s rozdělováním sladkých a kyselých plodů pomáhali nejprve páťáci ze ZŠ na Žižkově Vrchu, odpoledne pak děti z páté třídy ZŠ Kokonín.

„Při měření rychlosti mobilním radarem rozdávaly děti řidičům jablka a citrony podle naměřené rychlosti, které hříšníci dosáhli. Statistika nakonec ukázala, že policie zastavila celkem 69 řidičů a poměr jablek a citronů byl 38:31,“ konstatuje Lejsek a dodává: „Denně má městská policie v provozu ostrý radar a při překročení rychlosti musí řidiči počítat s pokutami na místě a několika body do karty řidiče.“

Akce Jablko-citron

, autor: archiv MP

Strážníci MP rozdávali jablka a citrony

, autor: archiv MP