Inflace zvyšuje i cenu loňské práce

, autor: Jiří Endler

28.06.2022 - Statutární město Jablonec nad Nisou již třetím rokem ve spolupráci s SVS, a. s., a GasNet, s.r.o., staví novou dešťovou kanalizaci, rekonstruuje jednotnou kanalizaci a vodovod, plynovod i komunikace včetně obnovy povrchů chodníků a částečně rekonstruuje veřejné osvětlení v rámci projektu Dešťová kanalizace - centrum. Za práci realizovanou loni nyní město zaplatí skoro o 4 % více.

V současné době se pracuje na třetí části projektu Dešťová kanalizace – centrum v ulici Průmyslová a dokončují se povrchy na její druhé části v ulici Liberecká. Hotové jsou ulice Poštovní a Budovatelů z roku 2020 a ulice G. Mrázka, Komenského a Liberecká bez finálních povrchů. „Cena díla z let 2019-2020 se měnit nemůže, ale cena realizací v roce 2021 se může navýšit s účinností od 1. dubna každého kalendářního roku o míru inflace za předcházející kalendářní rok,“ sděluje jablonecký náměstek pro rozvoj Petr Roubíček.

Vytvořeno 28.6.2022 10:19:47 | přečteno 136x | Petr Vitvar