Individuální dotace pro Diakonii ČCE

, autor: Radka Baloghová

22.04.2022 - O individuální dotaci ve výši 3,3 mil. korun na rok 2022 požádala také Diakonie ČCE – středisko v Jablonci nad Nisou. Na terénní pečovatelskou službu Diakonie ČCE žádá 1,2 mil. Kč, na Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Kruháč 1,1 mil. a na sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi 978 tis. korun.

„Diakonie ČCE zajišťuje sociální služby v Jablonci nad Nisou v odpovídající úrovni a dostupnosti pro sociálně vyloučené nebo ohrožené osoby, které by se tak mohly zapojit zpět do ekonomického, sociálního a kulturního života, případně si zajistit i návrat a uplatnění na trhu práce,“ popisuje náměstek Mánek.

Diakonie ČCE nemůže žádat o dotace pro registrované poskytovatele sociálních služeb. Její práci totiž podporuje projekt Centrum terénních a ambulantních služeb v Jablonci nad Nisou, jenž byl spolufinancovaný z EU z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) a realizovaný z Integrovaného plánu rozvoje území (IPRÚ) Liberec – Jablonec nad Nisou, jeho udržitelnost je do roku 2024.

Vytvořeno 22.4.2022 12:01:23 | přečteno 729x | Petr Vitvar
load