Havárie propustku uzavřela průjezd ulicemi v Lukášově

, autor: archiv MMJN

09.06.2022 - Zcela uzavřené jsou části ulic Československé armády a Lučanské v jabloneckém Lukášově kvůli havárii propustku. Uzavírka může trvat až rok.

Bez stanovené objízdné trasy jsou uzavřené ulice Československé armády v části od ulice Pod Prosečí po hranici města Jablonec nad Nisou a ulice Lučanská od rychlostní silnice po hranici území města Liberec. Důvodem je havárie propustku, již způsobil neznámý pachatel na začátku června, který pravděpodobně do propustku vylil neznámé chemikálie, poté je zapálil nebo došlo k jejich samovznícení. Sedm metrů dlouhá plastová roura zcela shořela a oheň poškodil i vtokovou část propustku. Tím se sesypal zásypový materiál na dno propustku a hrozí, že vozovka se propadne. Proto jsou zmíněné části ulic zcela uzavřené, a to až do doby, kdy město vše opraví.

„Propustek vystavělo Ředitelství silnic a dálnic v souvislosti se stavbou rychlostní komunikace z Jablonce nad Nisou do Liberce. Nejprve jsme ulici uzavřeli částečně, ale víkendové deště uspíšily sesunutí materiálu a autorizovaný technik v oboru mostů nařídil úplnou uzavírku,“ konstatuje Lenka Čapuchová z oddělení správy komunikací jabloneckého magistrátu.

Ulice jsou uzavřené od prodejny Citroen v Lukášově po výjezd na rychlostní komunikaci mezi Jabloncem a Libercem. Vjezd mají povolený pouze rezidenti, ulice však nejsou průjezdné.

Vytvořeno 9.6.2022 14:39:31 | přečteno 285x | Petr Vitvar
Štítky: doprava a komunikace