Hasiči požádali Ministerstvo vnitra o dotaci na cisternu

, autor: Miroslav Gorčík

03.03.2023 - Oddělení krizového řízení jabloneckého magistrátu podalo doplňující žádost o poskytnutí dotace na opravu techniky (cisterny) dobrovolných hasičů z Jabloneckých Pasek v rámci dotační výzvy Ministerstva vnitra. Tento doplňující dotační program se vztahuje k záchranným a likvidačním pracím v NP České Švýcarsko z loňského léta.

Na základě vydaných podmínek by výše dotace měla být 66 165 Kč a dobrovolní hasiči z Jabloneckých Pasek by ji užili především na opravu posilovače řízení a převodovky cisterny CAS 32 na podvozku T815.

„Žádost o dodatečnou neinvestiční dotaci na projekt Jablonec nad Nisou - JSDHO Jablonecké Paseky - oprava CAS 32 jsme předložili v rámci výzvy Ministerstva vnitra – generální ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR. Ta byla dodatečně vyhlášená v souvislosti s loňským požárem v Národním parku České Švýcarsko.“ říká Jitka Fantová z oddělení krizového řízení Magistrátu města Jablonec nad Nisou.

„Dobrovolní hasiči z Jabloneckých Pasek se společně se svými kolegy z Kokonína v letních měsících loňského roku aktivně zúčastnili hasebních a likvidačních pracích při největším zaznamenaném lesním požáru v českých zemích. Jejich práce spočívala v ochraně obydlí, v zajišťování kyvadlové dopravy vody, kácení stromů, monitoringu či týlových pracích,“ říká Vratislav Pavlín, vedoucí oddělení krizového řízení.

Vytvořeno 3.3.2023 14:11:04 | přečteno 106x | Petr Vitvar
Štítky: bezpečnost
 
load