Energošmejdi mají do Jablonce vstup zakázaný

, autor: Technické služby Jablonec nad Nisou

17.06.2022 - Jablonec nad Nisou má dvě nová nařízení, která budou účinná od 29. června. Jedno upravuje přílohu tržního řádu včetně prodejní doby a prodejních dnů, druhé zakazuje činnost tzv. energošmejdů na území města.

„Úprava tržního řádu spočívá ve změně prodejního času a dnů i změně prodávaného sortimentu na tržišti u autobusového nádraží. Zakázaný je nyní podomní a pochůzkový prodej služeb týkající se energetických odvětví. Lidově řečeno na území Jablonce je zakázaná činnosti tzv. energošmejdů, kteří využívají moment překvapení, cílí většinou na bezbranné seniory a uzavírají pro ně nevýhodné smlouvy na odběr energií,“ komentuje nové právní předpisy jablonecký primátor Jiří Čeřovský.

Podle novely se začátek prodejní doby posouvá z osmé hodiny ranní na šestou a z prodejních dnů vypadává čtvrtek. Nyní v úterý, v pátek a v sobotu na tržišti koupíte ovoce, zeleninu, květiny, koření, potraviny nebo řemeslné produkty vlastní výroby, nic jiného. Prodejní doba je stanovená od 6 do 18 hodin.

Další informace

  • Podomním prodejem je nabídka zboží a služeb, prodej zboží a poskytování služeb prováděné mimo obchodní prostory při výkonu licencované činnosti držitelem licence nebo při výkonu zprostředkovatelské činnosti v energetických odvětvích dle energetického zákona mimo veřejně přístupná místa, a to zejména formou pochůzky (obchůzky) jednotlivých bytů, domů apod. bez předchozí objednávky;

  • Pochůzkovým prodejem je nabídka zboží a služeb, prodej zboží a poskytování služeb prováděné mimo obchodní prostory při výkonu licencované činnosti držitelem licence nebo při výkonu zprostředkovatelské činnosti v energetických odvětvích dle energetického zákona na veřejně přístupných místech.

  • Nařízení 5/2022 a 6/2022 ve Sbírce právních předpisů územních samosprávných celků

Vytvořeno 17.6.2022 10:31:00 | přečteno 186x | Petr Vitvar
load