Dvojice nových městských vyhlášek má být hlavně prevencí

, autor: Petr Vitvar

04.11.2021 - Statutární město Jablonec nad Nisou má dvě nové obecně závazné vyhlášky. Jedna se týká pití alkoholu na veřejnosti, ta druhá reguluje hlučné činnosti.

Nová Obecně závazná vyhláška (OZV) o zákazu konzumace alkoholických nápojů na veřejném prostranství změnila a doplnila tu původní. „Změna spočívá v doplnění dalších lokalit, kde je zakázané pití alkoholu. Nově na základě podnětu Osadního výboru Šumava a Jablonecké Paseky je ve vyhlášce doplněný park u Paseckého náměstí, o doplnění Lesoparku Žižkův vrch zase požádala městské policie. Na obou místech alkohol vzbuzuje nežádoucí chování a vyvolává další negativní jevy,“ konstatuje jablonecký primátor Jiří Čeřovský a dodává: „Máme za to, že zákaz pití alkoholu v uvedených lokalitách zlepší současný stav veřejného pořádku, městská policie tak dostane do ruky účinný nástroj k prevenci i represi.“

Vydáním OZV o regulaci hlučných činností reaguje město na současný celospolečenský jev, kterým je obtěžovaní obyvatel ve městě hlasitou hudbou a hlukem z mobilních telefonů či jiných zdrojů. Účelem vyhlášky je zejména prevence. „Pokud hluk přesáhne určitou hranici vyváženosti mezi společenským soužitím, dobrými mravy a garantovaným právem svobodně se určitým způsobem chovat, pak je vyhláška také nástrojem použitelným k sankci,“ připomíná primátor Čeřovský.

Do budoucna je možné vyhlášku doplnit také o regulaci dalších hlučných zařízení, jako je například práce se sekačkou, pilou či křovinořezem v určitých časech v době pracovního klidu, o sobotách apod. Do této doby Jablonec nad Nisou podobnou vyhlášku neměl.

Další informace

Vytvořeno 4.11.2021 10:33:07 | přečteno 367x | Petr Vitvar
Štítky: bezpečnost
 
load