Dubnový sníh prodlouží jarní úklid

14.04.2021 - Aprílové počasí zasáhlo do průběhu jarního úklidu v Jablonci nad Nisou. Stále se opakující sněhové srážky a noční mrazy si vynutily změnu již stanoveného harmonogramu úklidu. Oproti původnímu plánu se tak konečný termín úklidu posune z 6. na 13. červen.

Jarní úklid ve městě začal dle plánu na začátku velikonočních svátků v centru a v okolí přehrady. „Sníh a noční mrazy však zasáhly hned do jeho úvodu. Sice se uklízí, ale přerušovaně, a v harmonogramu se lhůta na úklid centra protáhla o týden, tedy do 25. dubna,“ konstatuje vedoucí oddělení správy silnic Martin Černý s tím, že přerušovaně, jak umožní počasí, se od pondělí 12. dubna uklízí také oblast Bártlova Vrchu a Novoveská. Celý harmonogram se tak kvůli nepříznivému počasí posouvá o týden, proto se dle předpokladu bude uklízet do 13. června.

Podle výhledu počasí se dají sněhové srážky očekávat do konce tohoto týdne. „Proto bude třeba i navýšit finance v kapitole rozpočtu na zimní údržbu. Za letošní zimu od listopadu 2020 do konce března 2021 jsme už utratili 25,7 mil. korun,“ říká ekonomický náměstek Jablonce nad Nisou Milan Kouřil s tím, že celková částka ještě není uzavřená. Obvykle statutární město v rozpočtu počítá na zimní údržbu s 21 mil. korunami. Za zimní údržbu v sezóně 2019/2020 město zaplatilo necelých 15 mil. korun, o rok dříve 25,3 mil. korun.

Vytvořeno 14.4.2021 14:52:10 | přečteno 201x | Petr Vitvar
Štítky: doprava a komunikace
 
load