Dopravní výchovu podporuje kraj ze svého rozpočtu

, autor: archiv MP

29.11.2022 - Také letos Liberecký kraj podpoří v Jablonci nad Nisou dopravní výuku dětí. Podpora na jednoho žáka činí sto korun, oproti předchozím letům letos kraj podpoří nejen děti ze čtvrtých, ale i z pátých tříd. Celkem se dotace rovná 85 tis. korun.

„Liberecký kraj podporuje ze svého rozpočtu dopravní výchovu dětí formou stokorunové dotace na jedno dítě. V předešlých letech podporoval kraj děti ze čtvrtých tříd, letos zahrnul i děti ze tříd pátých. Celkem tak Liberecký kraj ze svého rozpočtu poukáže Jablonci nad Nisou 85 tis. korun,“ říká Ivana Bohuslavová z DDH Jablonec nad Nisou a dodává: „Další dotace přímo na výuku dopravní výchovy poskytuje Centrum služeb pro silniční dopravu, což je příspěvková organizace Ministerstva dopravy. Výše této dotace činí 200 Kč na žáka a výukovou hodinu a 150 Kč na přípravu.“

Z krajské dotace městská policie pořídí na dopravní hřiště dětská kola, odrážedla, koloběžky pro nejmenší a reflexní prvky, které slouží především jako odměny a drobné dárky při preventivních akcích, dále tyto peníze slouží na opravy jízdních kol a provoz na DDH.

Vytvořeno 29.11.2022 14:03:38 | přečteno 200x | Petr Vitvar
Štítky: vzdělávání , bezpečnost
 
load