Dopravní hřiště se vydá za dětmi

, autor: archiv MP
27.06.2022 - S úplnou novinkou přichází jablonecká městská policie na prázdninové měsíce. V Tyršově parku vytvoří mobilní dopravní hřiště. Děti, které sem přijdou, si budou moci v pracovní dny v době od 8 do 14.30 hodin vypůjčit koloběžku nebo kolo a vyzkoušet si, jak se umí pohybovat dle dopravních předpisů.

Současné pevné dopravní hřiště je v jablonecké ulici Pod Skalkou. „O prázdninách je však málo navštěvované, proto jsme si řekli, že ho na prázdniny uzavřeme a přijdeme s mobilním dopravním hřištěm přímo za dětmi,“ říká ředitel MP Jablonec nad Nisou Michal Švarc.

Strážníci si vybrali Tyršův park. „Máme zde služebnu i se skladem, kde můžeme mít kola, koloběžky a odrážedla schované. Mobilní dopravní hřiště dětem umožní zopakovat si praktické znalosti předpisů. Kvůli hygieně je však nutné, aby děti měly vlastní přilbu,“ připomíná Švarc a dodává, že přítomní městští policisté tak budou zároveň dohlížet na veřejný pořádek v parku. „Ale nejen v něm, i v jeho blízkém okolí. Zejména pak v okolí ulice Nová Pasířská a v problémové lokalitě ulice Na Vršku,“ uzavírá ředitel MP. Akce se vznikla v rámci místní Agendy 21. 

Vytvořeno 27.6.2022 13:41:57 | přečteno 231x | Petr Vitvar
load