Dobrovolníci vysázeli kus lesa

, autor: archiv MMJN

29.09.2022 - Třicítka zaměstnanců jabloneckého závodu společnosti BENTELER se v polovině září podílela na úklidu lesních porostů v okolí Jablonce nad Nisou. Jde již o druhou spolupráci BENTELERU se statutárním městem.

Po lesích v Břízkách v loňském roce se dobrovolníci letos soustředili na lesy u Dobré Vody. Dobrovolníci tu vysadili 850 nových sazenic stromů, vysbírali na 520 kilogramů odpadu a ošetřili novou výsadbu. Celkově práce dobrovolníků městu ušetřila na 15 tis. korun.

„Se společností BENTELER jsme navázali výbornou spolupráci už minulý rok. A tak, když přišli opět s požadavkem uspořádat tzv. Social Event pro zaměstnance, souhlasili jsme,“ říká Michal Šarbort, lesní hospodář z oddělení správy údržby zeleně jabloneckého magistrátu, a dodává: „Okolí sjezdovky na Dobré Vodě jsem vybral záměrně, protože je zde poměrně velký komplex městských lesů a letos na jaře se tu odtěžilo dřevo napadané kůrovcem.“

Dobrovolníci, které tvořily celé rodiny s dětmi, se rozdělili do několika skupin – někteří sbírali odpadky, jichž bylo ve výsledku 520 kg, jiní ožínali na jaře vysazené jedličky a vyřezávali nežádoucí dřeviny v jejich blízkosti, největší skupina pak sázela nové stromky. „Měl jsem připravené tři druhy lesních sazenic, které se hodí do místního typu lesa. Společně jsme tak vysadili 250 modřínů, 400 boroviček a 200 smrčků. Četa, která ožínala a vyřezávala plevelné dřeviny, ušetřila Jablonci nad Nisou cca 5 tis. Kč a za výsadbu stromků město ušetřilo řádově 10 tis. Kč,“ připomíná městský lesní hospodář s tím, že závěr celého dne pak patřil setkání u ohniště s opékáním buřtů. „Zaměstnancům společnosti BENTELER patří za práci v lesích okolo Dobré Vody velký dík,“ uzavírá Michal Šarbort.

Vytvořeno 29.9.2022 9:17:07 | přečteno 288x | Petr Vitvar
Štítky: životní prostředí