Dobrovolníci uklízeli les v Břízkách

, autor: archiv MMJN

07.10.2021 - V září pracovali dobrovolníci ze společnosti BENTELER Automotive, s.r.o., v městském lese. Svou prací ušetřili městu zhruba 10 tis. korun a z lesa vysbírali více jak 300 kilogramů odpadu.

Společnost Benteler ČR, s. r. o., oslovila jablonecký magistrát s tím, že by ráda uspořádala tzv. Social Event pro své zaměstnance, kterým by je chtěla motivovat mimo jiné také k vyššímu zájmu o životní prostředí. A tak v září 25 zaměstnanců společnosti, někteří společně i se svými rodinami, vyrazilo ve stejných tričkách pomáhat lesu.

„Sešli jsme se v 8 hodin v ulici Sportovní, mezi první a druhou přehradou. K práci jsem vybral městské lesy v Břízkách,“ říká Michal Šarbort z oddělení správy veřejné zeleně jabloneckého magistrátu, který dobrovolníkům nejprve představil svou práci a pak jim řekl pár slov o lese, kterému se chystali pomoci.

„Rozdělili jsme se na dvě skupiny, ženy s dětmi šly od lyžařského kolečka směrem k Tajvanu a sbíraly odpadky. Druhá skupina deseti mužů ožínala stromky a vyřezávala nežádoucí dřeviny na pasece za hotelem Břízky,“ popisuje Šarbort.

Z vymezené části lesa dobrovolníci vysbírali 320 kilogramů odpadu, ožínáním a vyřezáváním plevelných dřevin ušetřili statutárnímu městu Jablonec zhruba 10 tisíc korun. „Pracovalo se asi do 13 hodin odpoledne a příjemnou tečkou pro všechny pak byly opečené buřty na veřejném městském ohništi na Tajvaně,“ uzavírá Michal Šarbort.

Vytvořeno 7.10.2021 14:28:01 | přečteno 768x | Petr Vitvar
Štítky: životní prostředí
 
load