Do úklidu města se zapojili i vězni z Rýnovic

, autor: Věznice Rýnovice

13.04.2022 - Statutární město Jablonec nad Nisou začalo intenzívně spolupracovat s Věznicí Rýnovice. Odsouzení se zapojili do jarního úklidu. Prozatím ve čtyřech lokalitách vysbírali desítky pytlů odpadu, zejména plastové láhve a sklo.

„Od pátku 8. do pondělí 11. dubna začali odsouzení z Věznice Rýnovice uklízet některé lokality města. Odpadky, které nasbírali, odkládali v černých pytlech na stanoviště tříděného odpadu, odkud je pak město nechalo postupně odvážet,“ informuje Pavel Kozák, vedoucí odboru technického jabloneckého magistrátu.

V pátek 8. dubna tak uklidili schody od Turnovské ulice ke stadionu Střelnice, o víkendu pokračovali na stráni za kontejnery v ulici Pivovarské a v Srnčím dole. Během pondělí se věnovali úklidu sídliště Žižkův Vrch.

„Naplnili desítky pytlů, které odkládali na nejbližší stanoviště tříděného odpadu. Největší položku tvořily plastové láhve a obaly, sklo a nedopalky,“ konstatoval Lukáš Krámský z oddělení správy místního hospodářství s tím, že to mohlo vzbudit zdání, že na stanoviště svůj odpad odkládají lidé, kteří si uklízí zahrady a okolí svých domů.

„Odsouzení pracují pro město a další organizace bez nároku na odměnu, přesto je o možnost opustit alespoň na chvíli brány věznice velký zájem. Tato činnost je i samotnými odsouzenými vnímána velice pozitivně. Mohou se tak zapojit do úklidu společných prostor a sami jsou mnohdy překvapení, co všechno jsou lidé schopní odhodit. Těchto brigád se nemůže zúčastnit každý, odsouzení, kteří dostanou důvěru, jsou pečlivě vybíráni. Záleží především na jejich chování během výkonu trestu, charakteru a délce trestné činnosti,“ vysvětluje Monika Králová, mluvčí Věznice Rýnovice.

„Ve spolupráci s věznicí budeme pokračovat, plánované jsou ještě úklidy cyklostezky podél Bílé Nisy, na Prosečském hřebeni a další lokality dle aktuální potřeby. Černé pytle na stanovištích tříděného odpadu se tak mohou objevit i v dalších lokalitách,“ uzavírá Kozák.

Vytvořeno 13.4.2022 14:26:56 | přečteno 470x | Petr Vitvar
Štítky: životní prostředí
 
load