Do preventivních programů zahrnuli strážníci i prvňáky

, autor: archiv MP

26.05.2022 - Téměř čtyři měsíce (únor – květen) trvaly preventivní akce městské policie (MP) zaměřené na žáky jabloneckých základních škol. V letošním školním roce poprvé rozšířil preventista MP své přednášky o první ročníky ZŠ.

Interaktivní přednášky pro prvňáky byly zaměřené na dopravu – chodce, cyklisty, výbavu kola a dopravní značení.

„Celkem jsme 17 přednáškami oslovili 365 dětí v prvních třídách. Kromě prevence v dopravních situacích jsme probírali ve čtvrtých třídách už tradiční téma kyberšikany a počítačové kriminality. Celkem 21 přednášek si vyslechlo 498 žáků,“ říká Miloslav Lejsek, preventista Městské policie Jablonec nad Nisou.

V sedmých třídách pak preventista prezentoval činnost a kompetence městské policie, „tabákový zákon“ a dopravu, a to v celkem 21 přednáškách pro 508 žáků. Oddělení prevence kriminality věnovalo do škol reflexní materiály, tužky a rozvrhy hodin, které žákům budou připomínat návštěvu preventisty MP.

Vytvořeno 26.5.2022 10:22:37 | přečteno 118x | Petr Vitvar
Štítky: městská policie