Do konce listopadu bude dolní centrum Jablonce průjezdné

, autor: Petr Vitvar

12.11.2020 - Jáma v části Anenského náměstí stále brání tomu, aby plocha mohla být dokončená a otevřená pro automobilový provoz i chodce. Ukončení zemních prací brání fakt, že je třeba dobře prozkoušet nový zrekonstruovaný vodovodní řad. Časový posun způsobily nečekané a v historických plánech nevyznačené části starých dešťových svodů v havarijním stavu.

Uzavírka Anenského náměstí měla podle původního předpokladu trvat do konce října. V těchto dnech už se měly automobily prohánět po finálním povrchu v celé šíři vozovky. Tak to ale není.

„V současné době prošel zkouškou nový vodovodní řad, který byl ve středu 11. listopadu uveden do provozu. Proto bylo možné uzavřít poslední výkopy, které čekaly na propojení nového vodovodu. V týdnu od 16. do 20. listopadu budou s ohledem na klimatické podmínky provizorně zaasfaltovány veškeré rýhy v komunikaci. Finální povrch v celé ploše komunikace město provede příští stavební sezónu,“ říká náměstek pro rozvoj města Petr Roubíček.

Už teď jsou průjezdné ulice Fügnerova a Budovatelů až za hotel Merkur. Ulicí Kostelní se dá jet směrem k Anenskému náměstí a odbočit vlevo do ulice Soukenná, nebo vpravo do ulice Budovatelů, která je po hotel obousměrná, nebo dále pokračovat jednosměrnou ulicí Fügnerovou.

V ulici U Zeleného stromu vedle Anenského náměstí je zrekonstruovaná síť plynovodu i vodovodu. „Hotová je dešťová kanalizace, kde se nečekaně objevila část té historické, jež byla v havarijním stavu. Narazilo se na ni v souvislosti s výkopem, který vyhloubil správce plynovodu pro nové vedení,“ uzavírá náměstek Roubíček.

Vytvořeno 12.11.2020 15:54:04 | přečteno 465x | Petr Vitvar