Dětské dopravní hřiště je školám k dispozici

, autor: archiv MP

16.11.2020 - Čtrnáct děti z MŠ Mšeňáček se učilo, jak se správně chovat v silničním provozu. Nácvik prováděly prakticky na jabloneckém dopravním hřišti. Na odrážedlech, koloběžkách i kolech se učily správně jezdit po silnicích i přecházet po přechodech za přísného dohledu svých učitelek i strážnic městské policie.

Dosud byly mateřské školy jedinými školskými zařízeními, která v rámci krizových opatření byla v provozu. Od středy 18. listopadu se do školních tříd vrací také žáci prvních a druhých tříd, i jim tak bude k dispozici dětské dopravní hřiště.

„V případě zájmu stačí kontaktovat strážnice na hřišti, a to buď elektronicky na e-mailu klimentova.brona@seznam.cz, nebo telefonicky na čísle 725 123 132,“ říká Miloslav Lejsek z oddělení prevence kriminality a vzdělávání městské policie.

MŠ Mšenáček na dětském dopravní hřišti

Dětské dopravní hřiště

, autor: archiv MP

Děti na přechodu na dopravním hřišti