Děti nejvíce baví služební auto se sirénou

, autor: archiv MP

26.10.2021 - Jablonecká Mateřská škola Pohoda v Tiché ulici pořádala Týden bezpečnosti. O spolupráci požádala také místní městskou policii.

„Strážníci MP ochotně dětem předvedli služební vozidlo, některé donucovací prostředky a rovněž také část výzbroje a výstroje, kterou používají při své každodenní činnosti a děti všech věkových kategorií, od těch nejmenších až po předškoláky, si mohly samy vyzkoušet některé jejich pomůcky,“ říká Miloslav Lejsek z oddělení prevence kriminality a vzdělávání MP Jablonec nad Nisou.

Podle jeho slov tradičně velkou pozornost a zájem projevovaly děti u služebního auta při ukázce použití výstražných zvukových a světelných znamení. „Atraktivní byly pro děti také například pouta, reflexní a neprůstřelné vesty, stavěcí terče, model zbraně, radiostanice, teleskopické obušky i cvičný slzotvorný prostředek,“ doplňuje Lejsek. S tím, že celkem šest desítek dětí z MŠ Pohoda si jako památku na návštěvu strážníků odneslo reklamní náramek s logem Městské policie Jablonec nad Nisou. V současné době probíhá v mateřských školách rovněž každoroční preventivní akce městské policie, jako jsou přednášky s maskotem Pandou Fandou – ty jsou letos zaměřené na dopravu.

Vytvořeno 26.10.2021 15:15:04 | přečteno 118x | Petr Vitvar
Štítky: městská policie