Den evropského dědictví a jablonecké slavnosti se letos propojí

, autor: Radka Baloghová

13.09.2022 - Příchod podzimu a jeho úrody letos Jablonec nad Nisou oslaví už na sklonku léta. Program, který odstartuje v pátek 16. září, nabídne tradiční řemeslné výrobky, dobré jídlo a pití i třeba koncert Vlasty Redla nebo divadlo pro děti.

V sobotu 17. září se k Jabloneckým podzimním slavnostem připojí také 19 památek v rámci Dne evropského dědictví.

„Vlasta Redl s kapelou je určitě největším hudebním tahákem slavností. Loni byl jeho koncert v Jablonci kvůli nemoci zrušený, a tak věříme, že letos uděláme jeho fanouškům o to větší radost,” říká za organizátory Petr Vobořil, ředitel Kultury Jablonec. „Program však obsahuje i mnoho mladých jmen české hudební a divadelní scény, jejichž vystoupení stojí za to vidět a slyšet,” doplňuje Vobořil s tím, že vstup na program je zdarma a probíhat bude na pódiu před radnicí.

Koláče, selátko, burčák, zelňáky a další dobroty, stejně jako ruční a řemeslné výrobky nemohou chybět. Průběh slavností však letos ovlivní stavební práce v centru města. „Stánkový prodej připravujeme tradičně jak na Mírovém náměstí, tak v sousední Podhorské ulici a na náměstí Dr. Farského. V některých místech však probíhají stavební práce, a proto bude vzájemná ohleduplnost a vstřícnost velmi důležitá,” zdůrazňuje Vobořil.

V sobotu 17. září se v Jablonci zároveň otevřou zdarma památky a zajímavé historické budovy. Návštěvníci jabloneckých slavností tak mohou zavítat na prohlídku radniční budovy, nechat si vyrazit pamětní žeton v dílnách zdejší uměleckoprůmyslové školy nebo se svézt historickým autobusem.

Vytvořeno 13.9.2022 9:18:44 | přečteno 180x | Petr Vitvar
Štítky: kultura