Dárek pro jablonecké pedagogy

, autor: Radka Baloghová
30.03.2022 - Jablonecký magistrát pozve ve středu 30. března učitele do divadla. Jde o tradiční dárek ke Dni učitelů, které z jeviště Městského divadla Jablonec nad Nisou pozdraví primátor Jiří Čeřovský a náměstek pro oblast humanitní David Mánek.

Oba pánové jsou shodou okolností občanským povoláním učitelé, takže přinesou dárek vlastně svým kolegům. Připravená je svěží francouzská komedie o tom, jak snadné je narušit dlouholeté přátelství… aneb co způsobí neopatrné zacházení s mobilem při cestě autem na návštěvu nejlepších přátel.

Úhlavní přátelé je komedie, kterou napsala francouzská herečka Carole Greep. Na jablonecké jeviště ji přiveze Komorní divadlo Kalich a obsazení je hvězdné: Tereza Kostková, Nela Boudová, Karel Zima a Bronislav Kotiš. Hra měla ve Francii premiéru v roce 2003, od té doby se úspěšně hraje nejen v zemi galského kohouta a herci i diváky je velmi oblíbená. Jenom v Paříži ji doposud vidělo přes milion diváků. Večer ke Dni učitelů pořádá magistrát v rámci místní Agendy 21.

Vytvořeno 30.3.2022 9:32:38 | přečteno 424x | Petr Vitvar
Štítky: vzdělávání , společnost , ma21
 
load