Další projekt v rámci participativního rozpočtu

, autor: archiv MMJN
10.01.2022 - Park na Paseckém náměstí v Jabloneckých Pasekách znovu slouží veřejnosti. Chybí pouze text informační tabule, který bude doplněný na jaře.

Na revitalizaci parku za kruhovým objezdem v Jabloneckých Pasekách se koncem července roku 2020 dohodli na společném jednání zástupci jabloneckého magistrátu a Osadního výboru Šumava a Jablonecké Paseky. Na jaře roku 2021 byl vybrán projektant a realizátor akce, veřejnosti byl projekt představený začátkem září loňského roku a následně proběhla samotná realizace. V tuto chvíli již park slouží veřejnosti, chybí jen text informační tabule s textem o historii místa, který by měl být zhotovený v letošní sezóně.

V parku jsou obnovené cesty, mobiliář a pomník. Do budoucna by měl být park jedním z turistických bodů opatřený rozcestníky a stojany na kola. „Jelikož obnovu parku iniciovali občané, musela projít participačním procesem, který končil představením projektu. K realizaci nejlépe posloužil model místní Agendy 21,“ konstatuje Martin Oklamčák.

Revitalizace parku Pasecké náměstí

Nový mobiliář