Cyklo aktivity s městskou policií v jabloneckých Tyršových sadech

, autor: archiv MP
19.08.2022 - Městská policie za podpory Magistrátu města Jablonec nad Nisou a ve spolupráci s Mateřským centrem Jablíčko, oblastním spolkem Českého červeného kříže Jablonec nad Nisou a prodejcem kol Cycology shop uspořádala v Tyršových sadech akci Cyklo-odpoledne s městskou policií.

Jednalo se o jednu z dalších akcí, kterými se město snaží oživit dění ve velkém parku v centru Jablonce nad Nisou. „Letní prázdniny jsou příkladem toho, jak může být Tyršův park naplňován aktivitami, tak aby byl opět bezpečným a krásným místem pro naše občany. Odpoledne s našimi strážníky bylo moc pěkné a dorazilo na něj přes velké teplo mnoho dětí s rodiči. Moc za něj děkuji všem organizátorům,“ dodává náměstek primátora pro oblast humanitní David Mánek. Všichni návštěvníci akce si mohli prověřit své dovednosti při jízdě na kole přes různé překážky, stejně jako znalosti první pomoci. Za úspěšné zvládnutí obdrželi drobný dárek. Akce se konala v rámci místní Agendy 21.

Pro veřejnost je v Tyršových sadech také k dispozici dětské mobilní dopravní hřiště, na které dohlíží strážník městské policie. Hřiště je otevřeno každý všední den od 8:00 do 14:30 hodin po celé letní prázdniny. Děti si zde mohou procvičit především znalost dopravních značek v praxi. Je možné si zapůjčit dětská kola, odrážedla a přilby, v blízké sokolovně pak zakoupit občerstvení a použít toaletu. Mimo tyto aktivity je park hostitelem koncertů a rodinných festiválků pořádaných každou letní neděli v rámci Jabloneckých tónů.

Vytvořeno 19.8.2022 8:49:43 | přečteno 256x | Petr Vitvar
Štítky: městská policie , ma21